Головна > Учнівське Самоврядування > Рада учнівського Самоврядування на 2022-2023 н.р.
Учнівське Самоврядування

Рада учнівського Самоврядування на 2022-2023 н.р.

09-11-2022, 18:05

Важливе місце у виховній роботі займає  розвиток  та формування навичок учнівського  шкільного самоврядування. Учнівське самоврядування – це спосіб організації життя учнівського колективу, який  надає  можливість  учням навчитися та розуміти основні завдання самоврядування та  на практиці реалізувати свої права в частині  управління закладом.
 Модель учнівського самоврядування нашого закладу має цілеспрямовану, конкретну, систематичну, організовану і прогнозовану за наслідками діяльність між шкільним та класними комісіями під керівництвом вчителів-наставників. Робота самоврядування була налагоджена таким чином, що кожен учень мав доручення (постійні, тимчасові). Діяльність учнівського самоврядування відзначається чіткістю і конкретністю планування, координацією різних його категорій, результативністю. Чимало цікавих і корисних справ проходять у навчальному закладі на повному самоврядуванні учнів.
         У вересні, на першому засіданні учнівського самоврядування у 2021 – 2022 н.р. було вибрано голову ради учнівського самоврядування Анастасія Федрак, ученицю 10 класу. До учнівського самоврядування було обрано новий склад членів комісій з числа активістів учнів 9-11-х класів.
Координатором було призначено педагога-організатора, що надавав відповідні поради учасникам шкільного самоврядування, робота яких проводилася відповідно до річного плану. До управління школи увійшли комісії РУС: комісії освіти загальної та позакласної, комісія спорту і здорового способу життя, комісія культури та дозвілля, комісія захисту прав учнів, допомоги в складних ситуаціях, комісія по роботі з учнями 1-4 класів, комісія преси та інформації, комісія національно-патріотичного виховання. Рада учнівського самоврядування була сформована з урахуванням побажань всіх класів школи з 1-го по 11-й. До її складу увійшли представники кожного з цих класів. Кількість членів Ради складає осіб (по 5 осіб у кожному з 7 комісій, враховуючи їх голів).

В 1-4 класах сформувалася система змінних доручень відповідно до віку дітей, яку координував класний керівник. Динамічна група працювала лише  в межах класного колективу.
Протягом 2021-2022 навчального року шкільне самоврядування довелося активно працювати як у звичайному так і в дистанційному режимі. Основні події з життя школи  висвітлювалися на шкільному сайті та у групі соціальної мережі Facebook. За цей період у школі було організовано такі заходи та акції. Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації.

Також був затверджений план роботи шкільного самоврядування , згідно якому протягом учбового 2021/2022 навчального року були проведені наступні заходи:
- участь в загальношкільних конкурсах «Парад квітів біля школи»,
- «Дари осені»;
- участь у районному конкурсах малюнка «Космічні фантазії» « Галарея мистецтв» ;
- участь в районному конкурсі «Буковинська зірочка»;
- відзначення Всеукраїнського Дня боротьби зі СНІДом;
- участь в конкурсі «Моя земля – Батьківщина»;
- участь в акціях до Дня Святого Миколая;
- акціях Милосердя зібрання продуктів воїнам в АТО;
- малі Олімпійські ігри;

Але у зв’ язку з початком війни з росією  ряд заходів, з 24.02 було проведено (дистанційно). Проте, є заходи, які неможливо провести без участі самих дітей. Тому, було перенесено на наступний рік.

Також було проведено і шкільні заходи онлайн:
1.     Загальношкільний захід конкурс «Парад квітів біля школи»;
2.     Загальношкільний захід конкурс малюнка «Єдина Україна»;
3.     Загальношкільний захід конкурс малюнка «Ми діти України»;
4.     Загальношкільний захід конкурс – виставка «Новорічна композиція»;
5.     Конкурс декоративної творчості;
6.     Загальношкільний захід конкурс «Дари осені» та багато інших…

Сучасна українська школа не стоїть на місці, вона постійно рухається і розвивається. Сучасним світом рухають різноманітні інновації. Тому, метою у галузі виховної роботи закладу освіти на 2022/2023 навчальний рік є вдосконалення органів учнівського самоврядування, розвиток та згуртованість учнівського колективу, підвищення його ролі у формуванні особистості.

Список учнів РУС.
Голова РУС – Федрак Анастасія 11клас.

Комісія культури та дозвілля
Голова – Білоусяк Анастасія  – 11клас
        Токарюк Софія 9 клас
        Томік Катерина 9 клас